Članci

VIII VOJVOĐANSKI FESTIVAL HARFE

Prvi Vojvođanski festival harfe održao se u februaru 2010. godine a inicijator i osnivač ovog Festivala je profesor Željka Sponza. Od samog početka Festival se organizuje i održava u Muzičkoj školi ''Josif Marinković'' u Zrenjaninu. U subotu, 25.03.2017. godine, u Svečanoj sali Muzičke škole u Zrenjaninu održaće se osmi po redu Vojvođanski festival harfe.

Festival je takmičarskog karaktera a učestvuju učenici osnovnih i srednjih muzičkih škola kao i studenti harfe, a uglavnom iz muzičkih škola Vojvodine. Svake godine na Festivalu takmičili su se učenici harfe iz sledećih škola:  Muzička škola ''Isidor Bajić'' iz Novog Sada, Muzička škola ''Jovan Bandur'' iz Pančeva, Muzička škola ''Josif Marinković'' iz Vršca, Akademija Umetnosti iz Novog Sada, Muzička škola ''Josif Marinković'' iz Zrenjanina, a poslednje dve godine i Muzička škola ''Vatroslav Lisinski'' i Muzička škola ''Petar Konjović'', kao gosti iz Beograda.

Takmičari su podeljeni u nekoliko kategorija po uzrastu, odnosno po godinama učenja harfe. Takmičarima se dodeljuju zlatne, srebrne i bronzane plakete kao i pokloni kao što je reklamni materijal ili majice sa oznakama Festivala harfe.

Festival harfe proglašava tri laureata: jednog za osnovnu muzičku školu, srednju muzičku školu i laureata studenta.

Članovi žirija su do sada bili: profesor Željka Sponza, profesor Staša Mirković Grujić, profesor Mina Momčilović iz Novog Sada;  profesor Milica Milivojević iz Pančeva; profesor Marija Đurđević Pavlović iz Beograda; profesor Aleksandra Prvulović iz Beograda, profesor Hana Paraušić iz Vršca;

Organizator ovogodišnjeg Festivala je profesor Jovana Bjele iz Muzičke škole '' Josif Marinković'' iz Zrenjanina.

Rok za prijavljivanje učesnika je 10. mart 2017. godine.

DOBRODOŠLI!