Концерт у оквиру протокола о сарадњи између Зрењанинске филхармоније и Музичке школе ,,Јосиф Маринковић” Зрењанин

У оквиру протокола о сарадњи између Зрењанинске филхармоније и Музичке школе ,,Јосиф Маринковић” Зрењанин, који је потписан 12. маја 2022. године, одржана је друга аудиција за избор солиста који ће наступити са Зрењанинском филхармонијом.

Изабрани солисти су: Владимир Алексић, Даница Момиров, Дарија Чањи, Васкрсија Ковачевич и Вук Симић.
Диригент: Александар Којић.
Сарадња предвиђа да ученици који су лауреати такмичења наступе као солисти. Циљ сарадње је да се младим, талентованим ученицима пружи прилика да стекну преко потребно искуство свирања у великим оркестарским саставима као део истог и као солисти.

Концерт ће бити одржан 10. јуна 2023. године у Културном центру Зрењанина. Поред ученика Музичке школе ,,Јосиф Маринковић”, који ће се представити као солисти, Зрењанинска филхармонија ће премијерно извести Бетовенову Пету симфонију, познату и као ,,Симфонија судбине”.