Концерт фаготисткиње Јефимије Шипке 12. јуна у свечаној сали

Фаготисткиња Јефимија Шипка, студенткиња мастер студија Академије уметности Универзитета у Новом Саду, одржала је концерт 12. јуна у свечаној сали наше школе у 18 часова. 🎶
Гост концерта и клавирска сарадња био је Оскар Ритер, самостални стручни сарадник на Академији уметности у Новом Саду. 🎶

✨ Јефимија Шипка рођена је у Новом Саду 1999. године. Своје основно и средње музичко образовање стиче у Музичкој школи „Исидор Бајић“ у Новом Саду. Године 2022. завршава основне и уписује мастер студије на Академији уметности у Новом Саду, у класи проф. Ненада Јанковића. Добитница је многих републичких и међународних награда. Похађала је мајсторске радионице фагота, као и камерне и оркестарске радионице које су организовали светски признати уметници. Учествовала је у студентској изложби „EXP PROJEKAT – SAN 2022“, на којој је, заједно са колегом Димитријем Бељанским, премијерно извела ауторску композицију „NEBULA“. На Међународном такмичењу „Medici“ у Лондону осваја II награду. Активно свира на ручно рађеном фаготу „Император“ покојног господина Живана Шарчевића.

✨ Оскар Ритер рођен је у Зрењанину. Клавир свира од своје десете године и завршава Музичку школу „Јосиф Маринковић“ Зрењанин. Музичку академију у Загребу, у класи проф. Павице Гвоздић, уписује са седамнаест година. По завршетку студија годину дана проводи на специјализацији на „McGill“ универзитету у Монтреалу. Концертирао је широм бивше СФРЈ и добитник је награда на разним савезним, покрајинским и интернационалним такмичењима. На Академији уметности у Новом Саду запослен је од 1994. године као клавирски сарадник на студијским групама за виолину, виолу, контрабас, дириговање, трубу, тромбон, хорну, фагот и саксофон. Од 1997. године редовно учествује, као клавирски сарадник, у раду интернационалног курса свирања хорне на Међународним данима музике у Бекешу, Мађарској.