Одржана промоција књиге немачког музиколога др Франца Меца у свечаној сали школе

У уторак, 5. децембра 2023. године, у свечаној сали наше школе одржана је промоција књиге немачког музиколога др Франца Меца, „Златне ноте Бегејопоља: Породица Рипка и њен допринос музичком животу Великог Бечкерека–Петровграда (1888–1939)“, у преводу др Филипа Крчмара, председника Удружења историчара „Зрењанин експлоратива“. Промоцији је присуствовала и проф. др Маријана Кокановић Марковић, музиколог и редовни професор Академије уметности у Новом Саду, која је истакла значај српског издања ове књиге, указавши да домаћа музикологија оскудева у насловима ове врсте.
Музички део програма употпуниле су наше професорке: Ана Алексић Шајрер, Слађана Јосић и Марта Ронто. 🎶✨