Пијанисткиња Валентина Ненашева одржала предавање и концерт у нашој школи

Пијанисткиња Валентина Ненашева, др уметности и ванредни професор на клавирској катедри за предмет корепетиција на Академији уметности у Новом Саду, одржала је у нашој школи, 30. новембра 2023. године, инспиративно предавање под називом: „Рат и мир“ Сергеја Прокофјева, уз пропратни концерт. 🎹🎶🎹

Предавање „Рат и Мир“ Сергеја Прокофјева посвећено је клавирском стваралаштву композитора, у којем се разматра сложен карактерни дијапазон Прокофјевљеве музичке нарације и стваралачке имагинације кроз различите периоде његовог животног пута.

У овом предавању, пијанисткиња Валентина Ненашева ће приказати детаљну анализу, подржану извођачком демонстрацијом одабраних клавирских дела: од клавирског циклуса „Музика за децу“, оп. 65, преко бајковите Пете сонате, оп. 135, до такозване трилогије „ратних соната“, у коју се убраја Седма соната. Анализирујући Прокофјевљеву поларност имагинарних сфера, Валентина Ненашева издваја његов клавирски опус и композиторову бескомпромисну позицију у уметности двадесетог века.