Први школски квиз "Јосифу у част" одржан 16. новембра 2023. у Културном центру Зрењанина

Музичка школа „Јосиф Маринковић“ Зрењанин организовала је 16. новембра 2023. године Квиз знања „Јосифу у част“, с циљем спајања три средње музичке школе које носе име композитора Јосифа Маринковића: из Београда, Вршца и Зрењанина.
Титулу победника првог квиза средњих музичких школа имена Јосифа Маринковића „Јосифу у част“ поделиле су школе „Јосиф Маринковић“ из Зрењанина и Вршца. Школа из Београда, са нешто мање бодова, заузела је друго место. Честитамо свима на успеху и показаном знању! 👏🎶✨🎉

Екипу зрењанинске музичке школе, коју је припремала проф. Александра Милосављевић Вребалов, чинили су: Даница Момиров, Ксенија Вереш, Милица Станисављев, Дарио Михаљевић и Филип Црновршанин.

Екипу вршачке музичке школе, коју је припремао проф. Драган Ђокић, чинили су: Теодора Блаж, Милица Вујичић, Александар Јовчић, Маша Шалиначки и Андреа Мозор.

Екипу београдске музичке школе, коју је припремала проф. Мина Бојовић, чинили су: Ирена Орић, Константин Павићевић, Уна Марјановић, Маша Новаковић и Анастасија Радуновић.

Захваљујемо се свим такмичарима и њиховим професорима, менторима. Затим, велико хвала стручном жирију, проф. др Ири Проданов (Академија уметности Универзитета у Новом Саду), Маји Чоловић Васић (РТС – Радио Београд 2) и проф. Вери Голоб (МШ „Јосиф Маринковић“ Зрењанин). Посебну захвалницу заслужују: Борис Марковић, иницијатор овог пројекта и помоћник директора наше школе, затим директорка школе Јелена Грбић, без које реализација не би била могућа, и водитељке квиза, професорке Катарина Чуч Јаначковић и Марина Бугар. 👏 На великој подршци захвални смо нашим колегама, професорима и стр. сарадницима: Ђорђу Миладиновићу, Страхињи Ђорђевићу, Оливери Тапавици, Татјани Ђулинац и Оливери Будошан. Ту су, такође, ученици: Лара Балабан, Василије Крајновић, Огњен Кецман, Давид Раосављев, Звонимир Симичић, Матеја Бартош и Кира Курунци. Хвала хористима СМШ „Јосиф Маринковић“ и диригенткињи, проф. Сенки Милисављевић, који су својим перформансом увеличали крај догађаја. 🎶

Квиз „Јосифу у част“ је одржан уз партнерску сарадњу са Музичким школама „Јосиф Маринковић“ из Вршца и Београда и Туристичком организацијом из Новог Бечеја. Захвалност дугујемо Покрајинском секретаријату за спорт и омладину, који је препознао идеју и снагу наше школе за реализацију, као и Културном центру Зрењанина, који нам увек пружа велику логистичку подршку. Захваљујемо се, овом приликом, пријатељима квиза: Туристичкој организацији града Зрењанина, Канцеларији за младе Зрењанин, Дунав осигурању, „PerSu“ маркетима, Издавачкој кући „Едука“, Граду Зрењанину, Издавачкој кући „Лагуна“, ресторану „Домаћин“ и ЕТШ „Јован Трајковић“ Зрењанин.