Članci

DRUGO TAKMIČENJE MLADIH SOLFEĐISTA ''JOSIF'' 2017.

U Muzičkoj školi ''Josif Marinković'' iz Zrenjanina će se 8. aprila 2017. godine održati II Takmičenje mladih solfeđista ''Josif'' 2017. koje je namenjeno najmlađim učenicima osnovnog muzičkog obrazovanja i vaspitanja.

II Takmičenje mladih solfeđista ''Josif'' 2017. zamišljeno je sa ciljem da učenici još u prvom periodu upoznavanja muzičkih predmeta dobiju priliku da zavole solfeđo kroz druženje i razmenu iskustava sa svojim vršnjacima.

Razmatranjem raznovrsnosti koje nam pruža predmet solfeđo, došli smo na ideju da proširimo granice i da – na možda nešto neobičniji način – pristupimo osmišljavanju takmičarskih disciplina, ne prelazeći okvire programskih zahteva predviđenih za prvi ciklus muzičkog obrazovanja i vaspitanja. Ovim putem želeli bismo da pružimo priliku talentovanim učenicima da pokažu svoje znanje, veštine i umeće, a prosečnim učenicima da pružimo mogućnost da kroz zajednički, timski rad, preskoče granicu prosečnosti i stignu do boljih rezultata, te da nastave da rade i vežbaju. Iz tog razloga, takmičenje je zamišljeno kao ekipno.

U širenju pozitivnog stava prema muzici veliki udeo ima dobra atmosfera, zajedničko muziciranje i druženje, te ćemo se time i voditi. Na ovaj način upućujemo Vam srdačan poziv!

Rok za prijavljivanje je 20. mart 2017. godine.

DOBRODOŠLI!

Stručno veće za teoretski odsek OMO Muzičke škole ''Josif Marinković'' Zrenjanin