61 festival

Članci

Rezultati 61. Festivala muzičkih i baletskih škola Srbije objavljivaće se na dnevnom nivou i biće vidljivi na ovoj stranici (klikom na link, po datumu). 

Najbolji učesnici 61. Festivala muzičkih i baletskih škola Srbije biće pozvani da nastupe na koncertu povodom zatvaranja manifestacije, 13. maja u 19 časova u Kulturnom centru Zrenjanina. Molimo Vas da pratite dešavanja i novosti sa Festivala, te da svom domaćinu na vreme potvrdite dolazak i nastup na završnom koncertu.

 

 

Na 61. Festival muzičkih i baletskih škola Srbije prijavilo se 64 škole, odnosno 64 ekipe solista, 33 kamerna ansambla, 11 orkestara. Iz različitih razloga, pojedine škole ili samo njihovi ansambli i orkestri otkazali su učešće, tako da je ove godine na Festivalu učestvovalo 62 škole, sa 62 ekipe solista, 31 kamernim ansamblom i 9 orkestara.

 

Prema odluci stručnog žirija, rezultati su sledeći:

 

  •        u I kategoriji dodeljeno je 29 prvih nagrada, 28 drugih nagrada, 1 treća nagrada; 4 ekipe solista nisu stekle pravo na grupno bodovanje.

 

  •        u II kategoriji dodeljeno je 20 prvih nagrada, 5 drugih nagrada, 4 treće nagrade, 2 pohvale.

 

  •        u III kategoriji dodeljeno je 7 prvih nagrada, 2 druge nagrade.

 

Sve škole su pokazale visok nivo izvođenja, a posebno su se istakle:

 

  •        u I kategoriji MŠ „Josip Slavenski“ Beograd (99,71), MŠ „Mokranjac“ Beograd (99,5) i OMŠ „Petar Konjović“ Beograd (99,17).

 

  •        u II kategoriji MŠ „Vatroslav Lisinski“ Beograd (100), OMŠ „Vladimir Đorđević“ Jagodina (100) i MŠ „Mihailo Vukdragović“ Šabac (100), kao i MŠ „Davorin Jenko“ Beograd (99) i OMŠ „Petar Konjović“ Beograd (99).

 

  •        u III kategoriji OMŠ „Petar Konjović“ Beograd (99,33), MŠ „Mokranjac“ Beograd (99,33) i MŠ Subotica (98).

 

Klikom ovde možete videti plasman svih škola u pojedinačnim kategorijama.

Prema mišljenju stručnog žirija, najbolji učesnici 61. Festivala muzičkih i baletskih škola Srbije su:

 

 

1. IRINA PEJOSKA – 100 bodova

 

VI razred, harfa

 

Klasa: Ivana Pejoska

 

Muzička škola „Stanković“ Beograd

 

 

 

2. VUKAŠIN KRVAVAC – 99,14 bodova

 

V razred, klavir

 

Klasa: Marija Sekelj

 

Škola za osnovno muzičko obrazovanje Bačka Topola

 

 

 

3. DARIJA ČANjI – 100 bodova

 

III razred, violina

 

Klasa: Vesna Nemčev

 

Klavirska saradnja: Marina Rajnović Babović

 

Muzička škola „Josif Marinković“ Zrenjanin

 

 

 

4. IVANA SAKAČ – 99,16 bodova

 

VI razred, gitara

 

Klasa: Veljko Torbica

 

Muzička škola „Josif Marinković“ Zrenjanin

 

 

 

5. ANjA RAĐENOVIĆ – 98,71 bodova

 

IV razred, violončelo

 

Klasa: Petar Lazarević

 

Klavirska saradnja: Anđelka Đorđević

 

Muzička škola „Dr Vojislav Vučković“ Beograd

 

 

 

6. BOGDAN ĐURANOVIĆ – 99 bodova

 

IV razred, fagot

 

Klasa: Nenad Janković

 

Klavirska saradnja: Mirko Jorgović

 

Muzička škola „Davorin Jenko“ Beograd

 

 

 

7. NEBOJŠA SAVIĆ – 100 bodova

 

III razred, udaraljke

 

Klasa: Marko Perić

 

Klavirska saradnja: Marko Jorgović

 

Muzička škola „Davorin Jenko“ Beograd

 

 

 

8. ARANĐEL JOVIČIĆ – 100 bodova

 

IV razred, gitara

 

Klasa: Bojan Ivanovski

 

Osnovna muzička škola „Vladimir Đorđević“ Beograd

 

 

 

9. ALEKSANDAR PEJOVIĆ – 100 bodova

 

V razred, harmonika

 

Klasa: Aleksandar Popović

 

Osnovna muzička škola „Vladimir Đorđević“ Beograd

 

 

 

10. PETAR PAVLOVIĆ – 100 bodova

 

V razred, klavir

 

Klasa: Danijel Dojčinović

 

Osnovna muzička škola „Kornelije Stanković“ Prokuplje

 

 

 

11. ĐORĐE MARJANOVIĆ – 100 bodova

 

V razred, gitara

 

Klasa: Miloš Tošić

 

Osnovna muzička škola „Vladimir Đorđević“ Jagodina

 

 

 

12. IVAN NEŠIĆ – 98,85 bodova

 

IV razred, saksofon

 

Klasa: Nikola Stojković

 

Klavirska saradnja: Zorica Đakovski

 

Osnovna muzička škola „Vladimir Đorđević“ Jagodina

 

 

 

13. TRIO „AROUND THE CORNER“ – 100 bodova

 

Đorđe Marjanović, V razred, gitara

 

Pavle Stanković, V razred, gitara

 

Lazar Senović, V razred, gitara

 

Klasa: Miloš Tošić

 

Osnovna muzička škola „Vladimir Đorđević“ Jagodina

 

 

 

14. MILICA MITROVIĆ – 99 bodova

 

V razred, klavir

 

Klasa: Milica Kovačević

 

Osnovna muzička škola Grocka

 

 

 

15. SAŠA  OPSENICA – 100 bodova

 

III razred, klavir

 

Klasa: Irena Oparov

 

Muzička škola „Kosta Manojlović“ Zemun

 

 

 

16. PAVLE MAKSIMOVIĆ – 100 bodova

 

II razred, klarinet

 

Klasa: Predrag Stefanović

 

Klavirska saradnja: Jasmina Vukašinović

 

Muzička škola „Josip Slavenski“ Beograd

 

 

 

17. MILUTIN JOCIĆ – 100 bodova

 

II razred, solo pevanje

 

Klasa: Miomira Stanišić Špirić

 

 

 

Klavirska saradnja: Jasmina Vukašinović

 

Muzička škola „Josip Slavenski“ Beograd

 

 

 

18. PETAR  RAKIĆ – 98,85 bodova

 

II razred, solo pevanje

 

Klasa: Dragana Vuković

 

Klavirska  saradnja: Vladimir Ratković

 

Muzička škola „Dr Vojislav Vučković“ Čačak

 

 

 

19. LUKA  MANIĆ – 100 bodova

 

VI razred, tambura e prim

 

Klasa: Irina Vasović

 

Klavirska saradnja: Katarina Pantelić

 

Muzička škola „Dr Miloje Milojević“ Kragujevac

 

 

 

20. LUKA  SIMIĆ – 100 bodova

 

VI razred, harmonika

 

Klasa: Milica Lazarević

 

Muzička škola „Dr Miloje Milojević“ Kragujevac

 

 

 

21. MILICA PAVLOVIĆ – 100 bodova

 

VI razred, violina

 

Klasa: Vladimir Vasiljević

 

Klavirska saradnja: Jasmina Raković

 

Muzička škola „Mokranjac“ Beograd

 

 

 

22. BOGDAN DUGALIĆ – 100 bodova

 

VI razred, klavir

 

Klasa: Marko Đorđević

 

Muzička škola „Mokranjac“ Beograd

 

 

 

23. VIDA PULjEVIĆ – 100 bodova

 

III razred, gitara

 

Klasa: Adrijana Košutić

 

Muzička škola „Mokranjac“ Beograd

 

 

 

24. JANA JAKOVLjEVIĆ – 100 bodova

 

V razred, violina

 

Klasa: Dragutin Mladenović

 

Klavirska saradnja: Natalija Mladenović

 

Osnovna muzička škola „Petar Konjović“ Beograd

 

 

 

25. VUK STEFANOVIĆ – 100 bodova

 

II razred, fagot

 

Klasa: Katarina Milošević

 

Klavirska saradnja: Dušan Grozdanović

 

Osnovna muzička škola „Petar Konjović“ Beograd

 

 

 

26. JANA ILIĆ – 100 bodova

 

III razred, flauta

 

Klasa: Biljana Prica

 

Klavirska saradnja: Emel Hasanoglu

 

Muzička škola „Mihailo Vukdragović“ Šabac

 

 

 

27. IRINA BRODIĆ – 100 bodova

 

V razred, klavir

 

Klasa: Helena Davidović

 

Muzička škola „Mihailo Vukdragović“ Šabac

 

 

 

28. KAMERNI ANSAMBL „MALE KRALjICE“ – 100 bodova

 

Jana Ilić, III razred, flauta

 

Irina Brodić, V razred, klavir

 

Klasa: Biljana Prica i Helena Davidović

 

Muzička škola „Mihailo Vukdragović“ Šabac

 

 

 

29. UROŠ JAĆEVIĆ – 100 bodova

 

III razred, gitara

 

Klasa: Dragan Petrović

 

Muzička škola „Vatroslav Lisinski“ Beograd

 

 

 

30. TRIO „DžOPLIN“ – 100 bodova

 

Uroš Jaćević, III razred, gitara

 

Olivera Ognjenović, III razred, gitara

 

Uroš Jelenković, III razred, gitara

 

Klasa: Dragan Petrović

 

Muzička škola „Vatroslav Lisinski“ Beograd

 

 

 

31. IVA LUKAČ – 100 bodova

 

IV razred, truba

 

Klasa: Duško Španović

 

Klavirska saradnja: Anja Đilović

 

Muzička škola „Petar Krančević“ Sremska Mitrovica

 

 

 

32. KRISTINA PETROVIĆ – 100 bodova

 

V razred, gitara

 

Klasa: Vladimir Savić

 

Muzička škola „Stanislav Binički“ Leskovac

 

 

 

33. IVA MIŠIĆ – 100 bodova

 

VI razred, klavir

 

Klasa: Ivana Kostić

 

Muzička škola „Stanislav Binički“ Leskovac

 

 

 

34. DOBRIVOJE MAMUTOVIĆ – 100 bodova

 

II razred, truba

 

Klasa: Vladica Vasić

 

Klavirska saradnja: Biljana Stošić

 

Muzička škola „Stevan Mokranjac“ Vranje

 

 

 

35. ALEKSANDAR ILIJEVSKI – 100 bodova

 

VI razred, violina

 

Klasa: Anuška Nikolić

 

Klavirska saradnja: Suzana Sajić

 

Muzička škola „Stevan Mokranjac“ Kraljevo

 

 

 

36. ILIJA KOSTIĆ – 100 bodova

 

VI razred, gitara

 

Klasa: Luka Božanić

 

Osnovna muzička škola „Božidar Trudić“ Smederevska Palanka

 

 

 

37. IVA JARAKOVIĆ – 100 bodova

 

III razred, flauta

 

Klasa: Aleksandra Golubović

 

Klavirska saradnja: Žarko Golubović

 

Muzička škola „Vojislav-Lale Stefanović“ Užice

 

 

 

38. SRĐAN ĐURIĆ – 100 bodova

 

IV razred, saksofon

 

Klasa: Nenad Mitrović

 

Klavirska saradnja: Božo Banović

 

Osnovna muzička škola „Vuk Karadžić“ Loznica

 

 

39. ANDRIJA JAŠAREVIĆ – 100 bodova

 

III razred, klarinet

 

Klasa: Dragan Živković

 

Klavirska saradnja: Sanja Pavlović

Osnovna muzička škola „Vojislav Đorđević“ Aleksinac

 

ČESTITAMO SVIM UČESNICIMA!

Kontakt

Za sva pitanje možete nas kontaktirati putem:

  •  Telefon: +381 (0) 23/561-104

Poveži se sa nama

Mi smo i na socijalnim mrežama. Poveži se sa nama da budemo u kontaktu!